World-Metin.Tutoriale Metin2
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

cum sa iti maresti RAM-ul scazand din hard disk

4 participanți

In jos

cum sa iti maresti RAM-ul scazand din hard disk Empty cum sa iti maresti RAM-ul scazand din hard disk

Mesaj Scris de r3flexe Lun Mar 21, 2011 11:04 pm

acest tutorial va va invata pe cei care aveti rami putini sa va modificati anumite setari pentru a aloca o parte din HDD pentru rami...

dupa cum poate stiti RAM-ul este un tip de memorie care este folosita de calculator pentru a stoca informatiile cel mai des utilizate de voi....singura diferenta intre ram si hdd este ca hdd este permanent iar ram-ul se sterge la oprirea calculatorului.


dar cand calculatorul este solicitat mai mult si memoria lui ram nu ajunge ce faceti?????

AICI INCEPE DISTRACTIA

Noi vom face o parte din hard sa fie ram adica sa fie utilizata de calculator ca si memorie virtuala.

CUM?

click dreapta pe My Computer--->Properties----->Advanced(sus)---->Performance(Setttings) primu Setttings care apare------>Advanced----->Change----->si de acolo voi va alocati cat vreti eu am 8 GB cu totul 4 normali si 4 virtuali PACE
r3flexe
r3flexe
Level 20
Level 20

Varsta Varsta : 34

Sus In jos

cum sa iti maresti RAM-ul scazand din hard disk Empty Re: cum sa iti maresti RAM-ul scazand din hard disk

Mesaj Scris de Sharky Mar Mar 22, 2011 2:22 pm

bun tutorial gj dar am o intrebare am eu un pc mai prost 512 ram :) cum maresc acolo ca nu inteleg la prima ca scriu si la a doua ce scriu :S
Sharky
Sharky
Level 20
Level 20

Varsta Varsta : 28

Sus In jos

cum sa iti maresti RAM-ul scazand din hard disk Empty Re: cum sa iti maresti RAM-ul scazand din hard disk

Mesaj Scris de r3flexe Joi Mar 31, 2011 5:54 pm

daca poti sal muti la cos ca nui folositor am auzit ca iti strica hard disk
r3flexe
r3flexe
Level 20
Level 20

Varsta Varsta : 34

Sus In jos

cum sa iti maresti RAM-ul scazand din hard disk Empty Re: cum sa iti maresti RAM-ul scazand din hard disk

Mesaj Scris de XtrZViktor Mier Iun 08, 2011 3:23 pm

Exact asta face,de ce strica hardul?Pentru ca hardul este creat cu un singur scop si acela de a stoca toate informatiile(fisierele,muzica,jocuri etc) in memoria lui,iar asa se uzeaza mult mai repede daca "il fortezi" sa isi dea din spatiu pentru RAM si cred ca si RAM'ul la fel.La fel se intampla si cand maresti placa video din RAM exact acelasi lucru se intampla.
Edit: Merge sigur eXo,dar iti spun ca mai bine lasa-l asa cum este ca ti se strica hardul.


Ultima editare efectuata de catre XtrZViktor in Mier Iun 08, 2011 7:22 pm, editata de 1 ori
XtrZViktor
XtrZViktor
Level 4
Level 4

Varsta Varsta : 32

Sus In jos

cum sa iti maresti RAM-ul scazand din hard disk Empty Re: cum sa iti maresti RAM-ul scazand din hard disk

Mesaj Scris de eXoLike Mier Iun 08, 2011 5:16 pm

bun tutorial oare merge?
avatar
eXoLike
Level 20
Level 20


Sus In jos

cum sa iti maresti RAM-ul scazand din hard disk Empty Re: cum sa iti maresti RAM-ul scazand din hard disk

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum