World-Metin.Tutoriale Metin2
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Putin Despre Fiecare Clasa by ApaKhe

5 participanți

In jos

Putin Despre Fiecare Clasa by ApaKhe Empty Putin Despre Fiecare Clasa by ApaKhe

Mesaj Scris de ApaKhe Vin Mar 11, 2011 5:24 pm

Incepem asa.

WARRIOR
Warriorul este o clasa destul de buna pentru melee dmg, dar si-o cam ia in "bot" de la casteri :)).
Ca si paladinul este un tank bunicel, deoarece poate sa poarte scut si asta ii da un "boost" de vreo 5-8k armura, dar la categoria tank tot paladinul il prefer :-j.
Dupa parerea mea este o clasa "universala" deoarece poate sa poarte orice tip de armura(CLOTH-LEATHER-MAIL-PLACE-SHIELD) si aproape toate armele(nu ii merge cu wandu... va speriati daca vedeti un warrior cu un wand la vreoun raid xD)


PALADIN
Foarte bun tank si healer bunicel(daca mai bagat cateva speluri de heal il faceau priest...).
La fel ca si Warrior poate purta orice tip de armura si de arme(INAFARA DE RANGED!), si mai poate pune pe el un fel de chestie care se numeste "LIBRAM"(manualu de istorie xD)
Nu e asa de bun la PVP(mai ales daca e full PROTECTION... propria exp... 41k HP, 37K Armura si numai 200-300 Dmg >.>)

DRUID
Bun, daca nu stiti inca, Druidul e Taurenul/N.Elf-ul acela care se trainsforma intr-un animal(De la un Urs care mananca mult pana la o Cioara aflata in cautare de mancare).
Da, Druidul este foarte bun la healing, deoarece are spelluri HOT(Healing Over Time) care consuma putina mana si incarca HP-ul repede.
In categoria tank se plaseaza pe un loc 2(1.Paladin si 3.Warrior).Ursul are foarte multa armura ceea ce ii ofera un mare avantaj si puterea de atac este marita(nu ca la paladin >.>)...iar mai lipsi un scut("boost-ul" de armura >:) ) :D.

SHAMAN
In TBC, astia de la BLIZZ au bagat Shaman la Alianta(NU IMI CONVINE!) la uratii aia de Draenei.
Shamanul, cu frumosul sau "Chain Heal" vindeca party-ul imediat, ceea ce il face un healer bunicel!
Dar, mai are un as in maneca ;)... TOTEME! Vreti "Mana Reg", "STR sau STA" nui numic!Shamanul va rezolva! :)

PRIEST
Healer, healer si iara healer!
Nu va puneti pe shadow ca oricum tot heal veti da :))(Experienta Proprie >.)
Foarte bun Healer, defapt este cel mai bun, dar mai are si cateva goluri(Mana Reg scazuta).
Partea "urata" la un Priest este aceea ca trebuie sa bagati mult "Mana Reg", deoarece nu cared ca vrei sa iei "WIPE" la vreoun raid ;).
Oricum, un priest "IMBA"(Imbalanced - adik nu are numai un talent school, ex: 10/31/20) e foarte bun! Nu va bagati Priestu numai pe HOLLY... dar e valabil pentru toate clasele!

ROGUE
Marele avantaj la rogue este "STEALTH". Cu "STEALTH", la PVP, puteti lua usor casteri(au putina armura), dar nu bagati pe rogue mult "CRIT CH"... degeaba bagati >.> bazativa pe "EXPERTISE" si pe "ATTACK POWER", si ca un build pentru PVP incercati sa faceti 10% Assassination , in jur de 10-15% pe Combat si restu pe Subtlety.
Si nu va bagati pe SWORD sau pe MACE cum fac unii "NOOBI", ci incercati sa cautati "DAGGERE" bune, bun... la inceput recomand SWORD, dar asta pentru a creste in level.

HUNTER
Hunteru este principala...ma rog... defapt singura clasa RANGED din WoW. Daca Warrioru si restu pot folosi arme ranged asta nu ii face clasa RANGED!
Marele avantaj la HUNTER este PET-UL. Si HUNTERUL creste foarte repede in level!
SImplu ;) PETUL este pe post de tank si apoi tu ii dai cu tot ce ai "ranged" in el.
Daca vreti hunter pe PVP bagativa FULL! pe Marksmanship. Deoarece se bazeaza foarte mult pe atacurile cu Arcul/Pusca.
Dar pentru inceput(pentru a face level) incercati putin survival si beast.

MAGE
Caster cu cea mai mare putere! Doboara un Warrior din 2-3 spelluri! Voarte Periculos!
Ha!
Da... asa este magul. Distruge tot datorita vrajilor! Uni ar zice a un WARLOCK e mai bun dar... se inseala... dar WARLOCKUL poate bate un mag cu usurinta(FEAR!).
Un mag care este 15% Fire, 15% Frost si 70% Arcane e aproape invincibil.Repet "APROAPE!" daca sa apropriat saracu warrior de tine...(asta daca nu stii cum sa folosesti vrajile) poti incepe sa te rogi la Doamne-Doamne.

WARLOCK
Warlock, Necromancer, Summoner... cum l-ai lua e la fel.
Este acela care cheama demonii in ajutor.Incepand de la IMP-ul cel schiop pana la Padurarul FELLGUARD.
Nu va faceti warlock daca nu stiti cum sa umblati cu Minioni.
Minioni sunt esentiali! Mai ales pentru PVP(FELLHUNTER >> Cutzu cu cornite :D).
Are atacul destul de mare si in el recomand sa bagati "CRIT CH"(60%) si "SPELL POWER"(40%).
Cu warlockul trebuie sa reusesti sa dobori un war mai repede decat cu un mag! Repet! WARLOCKUL POATE FOLOSI FEAR. Fear iti poate salva viata... asa daca nu stii cum sa jocu nu te mai apuca... fati un magisor si joaca cu ala.

DARK KNIGHT

Este Prima Clasa HERO din WoW.
O clasa HERO are multe avantaje, mount complet gratuit(quest), iteme bunicele, level 55 ;).
Dupa cum spune povestea, Ca a fost odata ca nici odata, un Lich King, care sia facut o armata numai din Death Knight-ti. Dar... nu prea are sens... ca oricum va trebui sal dam jos pe batranul Lich King in IceCrown...
DK este foarte bun la PVP, si ca TANK!(pacat ca nu are scut :().


Ultima editare efectuata de catre blacker123456 in Sam Iun 04, 2011 11:11 am, editata de 1 ori (Motiv : Am inlocuit Death cu Dark la cererea publicului.)
ApaKhe
ApaKhe
Level 2
Level 2


Sus In jos

Putin Despre Fiecare Clasa by ApaKhe Empty Re: Putin Despre Fiecare Clasa by ApaKhe

Mesaj Scris de RazvanLordHak Lun Mar 21, 2011 5:54 pm

Defapt, este Dark Knight :)
RazvanLordHak
RazvanLordHak
Designer
Designer

Varsta Varsta : 27

http://bethebooker.forumz.ro

Sus In jos

Putin Despre Fiecare Clasa by ApaKhe Empty Re: Putin Despre Fiecare Clasa by ApaKhe

Mesaj Scris de Shine Lun Mar 21, 2011 7:23 pm

Hak eu cred ca gresti ai jucat WoW death knight se numeste nu dark kinght :ras: daca ai fi jucat wow sau warcraft III ar trebui sa sti.
Shine
Shine
Level 20
Level 20

Varsta Varsta : 28

Sus In jos

Putin Despre Fiecare Clasa by ApaKhe Empty Re: Putin Despre Fiecare Clasa by ApaKhe

Mesaj Scris de ShadowSir Mar Mai 31, 2011 7:26 am

Ma gandesc sa-mi iau jocu din Tg Jiu anu asta de ziua mea. Am tot auzit ca e interesant. O sa-mi fie de folos chestia asta dar eu zic sa faci cate un topic la fiecare in parte cu tutorial pentru incepatori daca gasesti.
ShadowSir
ShadowSir
Level 5
Level 5


Sus In jos

Putin Despre Fiecare Clasa by ApaKhe Empty Re: Putin Despre Fiecare Clasa by ApaKhe

Mesaj Scris de CrazyCool Lun Iun 20, 2011 8:48 pm

Foarte furumoasa descirerea si apropo D.k=Death Knight
CrazyCool
CrazyCool
Moderator-Global
Moderator-Global

Varsta Varsta : 29

Sus In jos

Putin Despre Fiecare Clasa by ApaKhe Empty Re: Putin Despre Fiecare Clasa by ApaKhe

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum