World-Metin.Tutoriale Metin2
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

YouTube Ce este Youtube.?

+2
xDolce
TheBro
6 participanți

In jos

YouTube  Ce este Youtube.? Empty YouTube Ce este Youtube.?

Mesaj Scris de TheBro Lun Mar 07, 2011 8:00 am

Aici veţi găsi nişte sfaturi pentru a putea determina dacă fisierul dumneavoastră se potriveşte criteriilor sau dacă violează drepturile de autor ale cuiva.

Iata câteva exemple (nu toate) de materiale cu drept de autor:

Emisiuni de televiziune: sitcomuri, transmisiuni sportive, ştiri, comedii, desene animate, drame, telenovele etc.
Videoclipuri muzicale:cele văzute pe canalele muzicale sau videoclipurile concertelor live, chiar dacă aţi filmat dumneavoastră personal (cu toate că aţi filmat personal videoclipul, artistul are dreptul de a controla folosirea imaginii lui într-un videoclip, autorul muzicii are dreptul de a interzice interpretarea cantecului şi câteodată este interzis filmarea fără permisiune în locaţie, astfel este posibil ca videoclipul să violeze drepturile cuiva.)
Filme şi avanpremiere de film
Reclame
Slide show-urile care includ fotografii sau imagini deţinute de alte persoane.
Câteva principii de bază

Nu contează cât este de lung sau scurt videoclipul sau cum a ajuns pe You-tube.ro. Nu contează dacă l-aţi înregistrat de pe televiziunea prin cablu, aţi filmat de pe ecranul televiziunii sau dacă l-aţi downloadat de pe alt site, este protejat prin drepturi de autor şi este nevoie de acordul proprietarului pentru a-l descarca.
Nu contează dacă menţionaţi numele autorului/proprietarului, dacă materialul face obiectul drepturilor de autor ale altei persoane.
Nu contează că nu vindeţi videoclipul pentru bani
Nu contează dacă videoclipul conţine sau nu o avertizare referitor la faptul că este cu drepturi de autor, conţinutul tot este protejat prin legea drepturilor de autor.
Ce se întâmplă dacă descarcati un conţinut si astfel incalcati drepturile de autor ale altei persoane ?

Ori de câte ori aflăm că un fisier sau o parte a unui fisier de pe site-ul nostru violează drepturile de autor al unor terţi, il vom şterge de pe site pentru ca legea ne obliga. Dacă credeţi că un fisier de pe pagina noastră violează drepturile D-voastră, trimiteţi-ne o avertizare şi il vom sterge. Dacă descarcati în mod repetat conţinut interzis de lege, accesul dvs pe site-ul www.you-tube.ro va fi restrictionat.

Nu uitaţi, decizia dacă şi cum vă folosiţi drepturile vă aparţine. Echipa You-tube.ro nu este responsabilă pentru decizia luată.
TheBro
TheBro
Administrator
Administrator


https://world-of-metin.all-up.com

Sus In jos

YouTube  Ce este Youtube.? Empty Re: YouTube Ce este Youtube.?

Mesaj Scris de xDolce Mier Apr 06, 2011 3:26 pm

Eu stiu altceva...videoclipurile oficiale,show-urile,meciurile de (handal,fotbal,voley etc.) sunt postate de catre furnizorul echipei,comunitatii,etc.. youtube ii ajuta sa se dezvolte si mai mult incasand bani dupa aceste video-uri..
PS:CUm a fost cu robotzii...dupa ce Codin s-a saturat sa ii fie furate drepturile de autor,a hotarat sa publice episoadelele noi de la "RobOtzii" pe propriul site..si asta m-i se pare o idee ingenioasa din partea lui si a echipei CreativeMonkeyz..
xDolce
xDolce
Level 8
Level 8

Varsta Varsta : 30

Sus In jos

YouTube  Ce este Youtube.? Empty Re: YouTube Ce este Youtube.?

Mesaj Scris de LordOfDeath Sam Mai 21, 2011 11:50 am

Eu stiu altceva...videoclipurile oficiale,show-urile,meciurile de (handal,fotbal,voley etc.) sunt postate de catre furnizorul echipei,comunitatii,etc.. youtube ii ajuta sa se dezvolte si mai mult incasand bani dupa aceste video-uri..
LordOfDeath
LordOfDeath
Level 9
Level 9


Sus In jos

YouTube  Ce este Youtube.? Empty Re: YouTube Ce este Youtube.?

Mesaj Scris de CrazyCool Lun Iun 27, 2011 9:00 pm

Ori cum foarte bin topic
CrazyCool
CrazyCool
Moderator-Global
Moderator-Global

Varsta Varsta : 29

Sus In jos

YouTube  Ce este Youtube.? Empty Re: YouTube Ce este Youtube.?

Mesaj Scris de blacker123456 Mier Iun 29, 2011 2:45 pm

Interesant... Este bun!
blacker123456
blacker123456
Level 20
Level 20


http://world-of-games.forumotion.pro/

Sus In jos

YouTube  Ce este Youtube.? Empty Re: YouTube Ce este Youtube.?

Mesaj Scris de ๓я.ρα¢ку Sam Aug 13, 2011 6:17 pm

Foarte bun topicul .. Interesant
๓я.ρα¢ку
๓я.ρα¢ку
Level 20
Level 20

Varsta Varsta : 25

http://www.xat.com/RObotziFanClub

Sus In jos

YouTube  Ce este Youtube.? Empty Re: YouTube Ce este Youtube.?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum