World-Metin.Tutoriale Metin2
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

cum sa scri pe arme

In jos

cum sa scri pe arme Empty cum sa scri pe arme

Mesaj Scris de ๓я.ρα¢ку Vin Aug 12, 2011 12:23 pm

Pasul 1.Download:HL-Model Viewer!
Pasul 2.Dam click pe executabil si dam next>next>start>exit

Pasul 3. Deschidem HL-Model Viewer care arata cam asa:

Pasul 4. Dam click pe File, apoi Load model si cautam directorul unde avem noi modelul CS si dam Open
Pasul 5. Dupa ce am selectat modelul si am dat Open, o sa ne apara ceva de genul:

Ca sa Scriem ceva personalizat pe model , apasam pe optiunea Texture ca in imagine:


Pasul 6. Acum noi vrem sa scriem ceva pe cutit. Ca sa scriem pe un model mai intai trebuie sa executam operatiile urmatoare: - Apasam Export si selectam locatia Desktop dupa care numim imagine knifeskin si apoi apasam Save



Pasul 7. Incepem Scrierea/colorarea! Acum deschidem prin paint, knifeskin.bmp care am salvat-o pe desktop si va arata cam asa :


Pasul 8. Selectam culoarea(Atentie!culorile din cs nu sunt ca si cele reale, deci culorile gen rosu, galben, albastru pe unele modele nu o sa functioneze!De preferabil e alb!) si scriem pe lama de cutit

Pasul 9. Acum trecem inapoi la programul nostru. Apasam optiunea import si selectam knifeskin.bmp apoi dam Open


Acum, dupa ce am dat click pe Body o sa ne apara ceva de genul :


Pasul 10.[ultimul] Salvearea noului model:

Apasam din nou pe optiunea texture si selectam save model apoi il numim v_knife si il salvam pe desktop :



๓я.ρα¢ку
๓я.ρα¢ку
Level 20
Level 20

Varsta Varsta : 25

http://www.xat.com/RObotziFanClub

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum