World-Metin.Tutoriale Metin2
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

World of Warcraft: Cataclysm

3 participanți

In jos

World of Warcraft: Cataclysm Empty World of Warcraft: Cataclysm

Mesaj Scris de CrazyCool Mier Iun 29, 2011 1:11 pm

World of Warcraft: Cataclysm


Este oficială treaba! Cea de a treia continuare a World of Warcraft se va numii Cataclysm. Noul expansion pentru WoW nu va conţine zone noi, ci le va schimba pe cele existente, două rase noi (worgen şi goblini), iar levelul maxim va fi doar 85. Din câte îmi dau seama, ei vor să se întoarcă la origini, dar cu multe elemente ce au prins în Burning Crusade şi Lich King.

World of Warcraft: Cataclysm, vândut în peste 3.3 milioane de exemplare în primele 24 de ore de la lansare, a depășit cu mult chiar și ridicola cifră de 2.8 milioane de exemplare vândute (tot în 24 de ore) din expansion-ul anterior Wrath of the Lich King.
Cataclismicile schimbări au început cu atacul elementalilor, care au adus cu ei doar un nor de confuzie generală prin jocul care deja începea să sufere cel mai mare și înricoșător facelifting. Zic înfricoșător nu numai pentru a accentua schimbările majore în “peisagistica” jocului ci și numeroasele modificări privind întreaga mecanică a joculu. Iar când zic întreaga parte mecanică a jocului mă refer chiar la toată: de lă îngreunarea vieții healerilor cu un singur deget, și nici măcar cel opozabil, înlocuirea manei hunterilor cu focus, scăderea damage-ului AOE, la foamea de rage a tancilor care erau obisnuiți să spameze heroic strike, dar, despre toate aceste schimbări, vom vorbi pe lung mai încolo.

În timp ce Hoarda și Alianța își pierdeau timpul încercând să-l omoare pe Lich King, imensa păsărică ranită (Deathwing) are un acces de furie și vrea să transforme înfățișarea Azerothului după propriul plac. Eroii noștri încep o luptă cruntă pentru salvarea lumii lor, deja crestată de dragonul cu poftă de răzbunare.
Presimt că povestea în cauză nu va avea parte de un sfârșit epic așa cum ne-au delectat cei de la Blizzard, permițându-ne să-l omorâm pe Lich King, probabil dragonul va scăpa din nou, iar noi ca proștii-l vom urmări să-i dăm omorâul din nou pe la level 95.

Jucătorii de Player Versus Player ar trebui să se simtă bagați în seamă deoarece au primit și ei cadouri la care probabil nu se așteptau neapărat. Două battleground-uri noi, Twin Peaks și Battle for Gilneas, împreună cu noul Wintergrasp numit Tol Barad. Battle for Gilneas este asemănător cu Arathi Basin, iar Twin Peaks seamănă cu Warsong Gulch. Amândouă battleground-urile au lipsuri la capitolul balance la fel ca și anumite clase care probabil vor fi nerfuite corespunzător pe viitor. Tol Barad-ul am observat că este încă o mare necunoscută pentru majoritatea jucătorilor care fug prin el ca niște găini bete. Ar mai trebui să vă vorbesc și despre arene și despre alte detalii minore, dar cred, că după această părere mai lungă a mea, ar trebui să vin cu câteva chestii episodice pentru voi. Altfel, aș scrie nimicuri de mărimea Fraților Jderi. Și ca să nu închei prea abrupt:
CrazyCool
CrazyCool
Moderator-Global
Moderator-Global

Varsta Varsta : 29

Sus In jos

World of Warcraft: Cataclysm Empty Re: World of Warcraft: Cataclysm

Mesaj Scris de blacker123456 Mier Iun 29, 2011 3:00 pm

Este un joc furmos intradevar!
blacker123456
blacker123456
Level 20
Level 20


http://world-of-games.forumotion.pro/

Sus In jos

World of Warcraft: Cataclysm Empty Re: World of Warcraft: Cataclysm

Mesaj Scris de Annonimus Dum Sept 11, 2011 11:32 am

il joc :D mai ales la Loolish in tm :X:X
Annonimus
Annonimus
Level 8
Level 8

Varsta Varsta : 30

http://bzone.3xforum.ro/

Sus In jos

World of Warcraft: Cataclysm Empty Re: World of Warcraft: Cataclysm

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum